Buradasınız: Anasayfa » Estetik » Burun Kırığı Nedir ve Nasıl Anlaşılır

Burun Kırığı Nedir ve Nasıl Anlaşılır

Burun kırıkları günümüzde karşılaşılan yüzde oluşan kırıkların en başında gelmektedir. İşinde uzman olan bir kulak burun boğaz doktoru burun kırığını gördüğü gibi teşhis edebilir. Uzman kulak burun boğaz doktorları burun kırığı şüphesi ile gelen hastanın burnunu elleri ile muayene ederek veya kişinin yüzünde oluşan şekil bozukluğundan hemen burun kırığını teşhis edebilirler.

Burun  bölgesinde oluşan kırıklar bir darbe neticesinde oluşabileceğinden bu tür kırıklar hukuki bir durum oluşturabilirler. Bundan dolayı burun bölgesinde meydana gelmiş olan kırıkların ispatlanması ve daha sonradan açılan bir davada kullanılabilmesi amacıyla yüz bölgesinin kırık bulunan kısımlarının bir takım filmlerinin çekilmesi gerekmektedir. Yüz bölgesine çekilen düz filmlerde burun kırığının erken teşhisi için gerçekten çok önemlidir.

Bu işlemler zaman kaybedilmeden ve atlanmadan hızlı bir şekilde yapılmalıdır. Burunda bulunan kemiği etkileyecek kırıklar oluşabileceği gibi burunun daha iç kısımlarının hasar gördüğü kırıklarda meydana gelebilmektedir. Bu gibi durumlar göz önünde bulundurarak burunda oluşan her hangi bir kırık için uzman bir kulak burun boğaz doktoruna gözükmek gerekmektedir.

Burunun iç kısımlarında meydana gelen hasarların kırık oluşurken mi yoksa kırıtan önce  mi oluştuğu çok büyük önem taşır. Burunun iç kısımlarında oluşan hasarlar için nasıl bir tedavi izleneceği Doktorunuzun yaptığı çalışmalar sonucunda size bildirilecektir.

Buruna bir darbe aldığınızda ve bu darbe karşılığında burununuz da kırık veya burunun iç kısımlarında oluşan kırıkların hemen tedavi edilmesi gerekmektedir. Hemen tedaviye başlanılmadığı zamanda burunda ciddi şekilde asimetrik şekil bozuklukları görünmesine neden olabilecektir. Buruna alınan bir darbe ile kırılan ve tedavisi yapılmayan burun kırıkları sadece burunun şeklini etkilememektedir. Burunun iç kısımları da darbe ile kırılan burunun tedavi edilmemesi sonucu çok büyük hasarlara maruz kalabilmektedir.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>